جامعه و خانواده

سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاریِ طولانی کشنده است

نتایج یک مطالعه سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که ساعت کار طولانی تر می تواند دلیل اصلی مرگ باشد.

به گزارش سی وی نت ، سازمان بهداشت جهانی امروز (دوشنبه) اعلام کرد: نتایج یک مطالعه نشان می دهد که اشتغال طولانی مدت می تواند سالانه منجر به مرگ صدها هزار نفر شود و این روند می تواند به دلیل Covid- تسریع شود. 19

در اولین مطالعه جهانی درباره این موضوع “از دست دادن شانس زندگی به دلیل طولانی بودن ساعت کار” مشخص شد که در سال 2016 ، 745،000 نفر بر اثر سکته مغزی و بیماری قلبی مربوط به کار طولانی مدت جان خود را از دست داده اند.

این تعداد از سال 2000 تقریبا 30٪ افزایش یافته است.

ماریا نیرا ، رئیس دپارتمان محیط زیست ، تغییر اقلیم و بهداشت سازمان بهداشت جهانی گفت: “ما می خواهیم بیشتر از این اطلاعات برای تأمین کارکنان و کارکنان پشتیبانی استفاده کنیم.”

نتایج این مطالعه نشان داد که اکثر مبتلایان (72٪) مرد و بزرگتر یا مسن تر هستند. ساکنان جنوب شرقی آسیا و غرب اقیانوس آرام اغلب تحت تأثیر قرار می گیرند.

به طور کلی ، این مطالعه با استفاده از داده های 194 کشور نشان داد که 55 ساعت یا بیشتر کار در هفته 35 درصد بیشتر خطر سکته مغزی و همچنین 17 برابر خطر ابتلا به بیماری قلبی دارد. قلب بیش از 40 تا 35 ساعت کار در هفته دنبال کنید.

این مطالعه بین سالهای 2000 و 2016 انجام شده است و شامل پرسشنامه Covid-19 نبوده است ، اما به گفته کارشناسان سازمان بهداشت جهانی. افزایش ساعات کار از راه دور و آسیب رساندن به اقتصاد جهانی در نتیجه شیوع ویروس کرونا ممکن است خطر مرگ را افزایش دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا