اقتصادیکسب و کار ایرانی

روشن نشدن پکیج چه دلایلی دارد ؟

عوامل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

?قطع آب، برق یا گاز

به نقل از پارسه پکیج پکیج ایران رادیاتور برای کار کردن به آب، گاز و برق نیاز دارد در صورتی که هر کدام از آنها قطع باشد پکیج خاموش و دیگر روشن نمی شود. حتی در صورت وجود آب و برق و گاز ساختمان اگر باز هم پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود ملاحظه کنید که روی صفحه نمایش دستگاه چه خطایی نشان داده شده است. هر کد خطا در پکیج ایران رادیاتور شما نشان‌دهنده بروز مشکل در بخشی از قسمت دستگاه است و با در نظر گرفتن معنای هر کدام می‌توانید علت مشکل آن را پیدا کنید.

?عدم وجود آب کافی در پکیج ایران رادیاتور

افت فشار آب و نبود آب کافی در پکیج به معنای خاموش شدن پکیج و روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور است. پکیج طوری طراحی شده است که در صورت عدم دریافت آب به  طور خودکار خاموش می شود.

 توجه داشته باشید که در صورت تکرر این اتفاق و مشاهده کردن زیاد افت فشار بار پکیج مسلما پکیج دچار مشکل فنی شده است یا حتی با نشتی لوله های آب ساختمان مواجه شده اید که باید سریعا آن را برطرف کنید.

?وجود هوا داخل رادیاتور ها یا لوله های پکیج

وجود هوای داخل لوله های پکیج و رادیاتور ها باعث عدم انتقال صحیح آب به پکیج و به موجب آن خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور می شود. برای رفع این مشکل باید اقدام به هواگیری رادیاتورها کنید و در صورت رفع نشدن مشکل باید از سالم بودن پمپ پکیج مطمئن شوید.برای دریافت خدمات تاسیسات هدایتی با ما همراه باشید

?وجود رسوب لوله های پکیج

به طور معمول برای جلوگیری از رسوب لوله های پکیج موقع نصب پکیج اقدام به نصب سختی گیر می کنند. در صورت استفاده نکردن از سختی گیر بعد از یک سال لوله های پکیج رسوب می کنند که باید عملیات رسوب زدایی لوله های پکیج انجام شود.

?عدم کارکرد درست الکترود تشخیص شعله

برای تشخیص گاز ورودی پکیج قطعه ای به نام الکترود وجود دارد. در صورت بروز اختلال در کارکرد الکترود به صورت اتوماتیک پکیج خاموش می شود. برای رفع این مشکل باید به وسیله یک انبردست مقدار کمی الکترود را به سمت شعله نزدیک کنید و اگر مشکل برطرف نشد، احتمالاً الکترود پکیج شما به طور کلی باید تعویض شود یا ممکن است مشکل مربوط به کارکرد قطعه دیگری در پکیج باشد.

?عدم کارکرد صحیح دودکش پکیج

یکی دیگر از عوامل روشن نشدن پکیج مربوط به دودکش پکیج است. در صورتی که فاصله پکیج تا سقف به خوبی رعایت نشود دود قادر به تخلیه از پکیج نیست و با جمع شدن دود در پکیج سنسورهای پکیج فعال و به سرعت خاموش می شوند.

?دمای زیاد پکیج

روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور می‌تواند به دلیل گرم شدن بیش از حد پکیج باشد.

?اختلال در برد پکیج

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور مربوط به بروز مشکل در سیستم مرکزی و برد دستگاه است که در این مواقع بهتر است هر چه سریع‌تر یک فرد متخصص مشکل را برطرف کند.

 دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور می تواند دلایل زیادی داشته باشد که باید در ابتدا آنها را برطرف کنید و در صورت رفع نشدن مشکل با تعمیرکار پکیج تماس بگیرد

پکیج یکی از مهم­ترین وسایل مورد استفاده افراد در منزل است. مشعل یکی از مهم­ترین بخش­های پکیج برای گرم شدن آن است و به همین دلیل یکی از مشکلات همیشگی افراد کار با شمعک و گاهی روشن نشدن آن است. در ادامه مقاله به بررسی علت روشن نشدن مشعل پکیج بوتان می­پردازیم.

همانطور که گفتیم یکی از مهم­ترین مشکلات پکیج روشن نشدن آن است که ایجاد ناراحتی برای افراد دارد. اما با شناخت نوع مشکل و دلایل ایجاد آن می­توان به راحتی با این مشکل روشن نشدن مقابله کرد. روشن نشدن پکیج بوتان دلایل اصلی و عمده ای دارد که عبارتند از:

خراب شدن جرقه زن، ایجاد اشکال در میله یون، خراب شدن برد پکیج، ایجاد اشکال در سنسور NTC، گرفتگی شیر کنترل گاز، می باشد. اما این­ها تنها عامل دلیل روشن نشدن مشعل پکیج بوتان نیستند.

در واقع می­توان گفت یکی از دلایل روشن نشدن مشعل این دستگاه مربوط به اختلال در سیستم آب، برق و گاز است. زیرا این پکیج­ها با این سه سیستم کار می­کنند. بروز این مشکل در پکیج­ها چراغی در این دستگاه روشن می­شود که قرمز رنگ هست و نشان از وجود خطا در دستگاه است.

اگر پس از بررسی­های متعدد متوجه شدید که مشکل از آب و برق و گاز نیست، باید مشعل پکیج را بررسی نمایید. گاهی این اختلال با یک هوا گیری ساده و یا با یک توسط افراد متخصص انجام می­گیرد.

یکی دیگر از موارد روشن نشدن مشعل در کم بودن فشار بار پکیج است. پس از کم شدن آب در سیستم باید قطعه شیر پرکن را پیدا کرده و سپس آن را باز کنید تا عقربه فشار روی عدد ۵/۱ برسد و پس از آن کامل شیر را ببندید. روشن نشدن مشعل پکیج  از مهم­ترین دلایل روشن نشدن و گرم نشدن دستگاه است. پس بررسی و دقت در آن مسئله مهمی است.

یکی دیگر از مشکلات افراد روشن نشدن مشعل پکیج در تابستان و زمستان است. اصولا با تغییر فصول باید حالت پکیج­ها را بررسی کرد و تغییر داد. بنابراین می­توان دریافت که در هر فصل حالت متفاوتی دارد و با دانستن مشکل و تغییر حالت آن می­توانیم مشکل روشن نشدن پکیج را حل کنیم.

به طور مثال پکیج در حالت زمستان دمای آب موجود و در حرکت مدارها را بسیار بالا تشخیص می­دهد. در همین راستا آب گرم مصرفی منازل بدون مشکل هستند اما رادیاتورها سرد هستند و پکیج در این حالت زمستانه به طور خودکار خاموش می­شود.

برای شناسایی اختلال و علت روشن نشدن دستگاه، پس از بررسی حالت های زمستانه و تابستانه و عدم روشن شدن دوباره آن، باید از طریق سیستم عیب یابی اتوماتیک که در پکیج ها وجود دارد استفاده نمود. پس از استفاده کدهای خطایی بروز می کنند که مشکل را بیان می دارد.

به طور کلی مشکلات پیش آمده در پکیج­ها یکسان است و می­توان پس از شناخت ایرادات کلی پکیج­ها، علت روشن نشدن مشعل پکیج بوتان مدل بیتا را متوجه شوید و بتوانید آن را برطرف سازید. این نکته مهم است که رفع ایرادات و علت روشن نشدن مشعل ، با دیگر مدل­ها تفاوت چندانی ندارد. پس بهتر است ایرادات را به طور کلی شناسایی کنید و در نهایت اگر ایراد بسیار پیچیده و یا جدی وجود داشته باشد، به شرکت بوتان مراجعه کنید تا با بهترین خدمات مشکل پکیج شما را برطرف سازند.

پکیج یکی از مهم­ترین وسایل مصرفی منازل است. علت روشن نشدن مشعل پکیج بوتان مدل پرلا و یا خرابی انواع مدل­های دیگر  آن می­تواند مشکلاتی را از جمله گرم نشدن منازل و یا گرم نشدن آب منازل را در پی داشته باشد. پس بهتر است هر ۶ ماه یکبار آن را سرویس کنید و مشکلات آن را برطرف سازید تا پکیج همواره سالم باشد و کارکرد مناسبی داشته باشد. برای این کار بهتر است از گروه بوتان استفاده نمایید. گروه بوتان ارائه دهنده بهترین خدمات نصب، فروش و تعمیر پکیج هستند و همچنین گروه بوتان گروه حرفه­ای و با سابقه­ای هستند. با مراجعه به سایت بوتان می­توانید از انواع مختلف مدل­ها و محصولات باکیفیت آن مطلع شوید و از خدمات آن بهره ببرید

 

دکمه بازگشت به بالا