اقتصادیکسب و کار ایرانی

راهکارهایی برای کاهش بوی سیگار در خودرو

 بهترین ترفند برای خلاص شدن از بوی سیگار در ماشین

اسپری از بین برنده بوی سیگار: علاوه بر این که با بوی بد سیگار، خودتان و سرنشینان خودروتان اذیت می شوید، ممکن است پس از مدتی برای تان مشکلات جدی همچون: سرطان و مشکلات ریوی به وجود بیاید. شاید درک این موضوع کمی سخت باشد، اما مشکلات نامبرده شده حاصل از دود و بوی سیگار از نظر علمی ثابت شده اند.

جرم گیر نانو شیرآلات نانوسان: استشمام بوی سیگار به مدت طولانی باعث به خطر افتادن سلول های بدن افراد می شود؛ دود یا بوی سیگار روی ماده ژنتیکی سلول ها اثر منفی گذاشته و امکان دارد که سمی مضر را در بدن ایجاد کند. در واقع از بین بردن بوی سیگار در ماشین مساوی با حفظ سلامتی راننده و سرنشینان است.

خرید واکس لاستیک نانوسان: پس اگر شما فردی سیگاری هستید و نمی خواهید که آسیب های سیگار به فرزندان تان منتقل شود، بهتر است پیش از آن که آن ها سوار ماشین شوند، اثرات باقی مانده سیگار را در ماشین خود حذف کنید. اگر این کار را انجام ندهید، اجازه داده اید که کابین خودروی تان پر از مواد شیمیایی و مضر باشد.

بهترین روشی که می توانید برای از بین بردن بوی سیگار در ماشین از آن استفاده کنید، به کارگیری سرکه سفید است. ممکن است بپرسید نمی توان از سرکه های دیگر برای این کار بهره برد؟ در پاسخ باید بگوییم اثرات سرکه های دیگر همانند اثر سرکه سفید خالص و تند نیست.

خدمات نظافتی را به کارشناسان خبره آچاره بسپارید.

  • نظافت ساختمان، راه پله و مشاعات
  • دیوارشویی و شستشوی شیشه ها
  • شستشوی کف و سقف منازل
  • گردگیری و خانه تکانی

برای این که بتوانید با استفاده از سرکه سفید محیط غیرمتوازن شیمیایی کابین ماشین خود را عاری از هرگونه اثرات سیگار کنید، می توانید این کار را با 2 روش انجام دهید. در اولین شیوه لازم است محلولی از مقداری سرکه و 2 لیوان آب را درست کرده و درون یک اسپری بریزید.

حال نوبت آن است که با اسپری کردن این محلول روی شیشه ها، قدمی بزرگ در جهت از بین بردن بوی سیگار در ماشین بردارید. اگر نگران باقی ماندن بوی سرکه روی شیشه ها هستید، کافی است مقداری به آن زمان بدهید تا خشک شود؛ پس از خشک شدن شیشه ها بوی سرکه هم از بین می رود.

روش دیگری که می توان با استفاده از سرکه بوی سیگار در ماشین را رفع کرد، قرار دادن مقداری از آن در ماشین است. برای این کار باید کمی از سرکه را درون یک ظرف کوچک بریزید و داخل خودروی تان بگذارید. برای از بین بردن بوی سیگار در ماشین با این ترفند، باید شب تا صبح به آن مهلت دهید. احتمال این که صبح روز بعد بوی سیگار رفع شده باشد، بسیار زیاد است.

استفاده از خوش بوکننده ها و عوض کردن فیلتر هوای اتومبیل

اگر قصد ندارید عادت سیگار کشیدن خود را ترک کنید، پس بهتر است برای از بین بردن بوی آن راه چاره ای بیابید. بسیاری از افراد سیگاری برای این که بوی سیگار را از ماشین خود خارج کنند، اسپری ها یا عطرهای مختلفی را برای خودرو خود استفاده می کنند.

شاید این کار برای چند ساعت اول کاری معقول به نظر برسد و بتوان بوی سیگار را رفع کرد؛ اما پس از گذشت ساعاتی می توانید دوباره بوی سیگار را در ماشین حس کنید. اولین قدم در جهت از بین بردن بوی سیگار در ماشین این است که هنگام سیگار کشیدن، پنجره خودرو را باز کنید تا بو در کابین ماندگار نشود.

به راحتی می توانیم بگوییم که استفاده از اسپری های خوش بوکننده هیچ تاثیری در رفع این مشکل ندارند؛ حتی افراد سیگاری گمان می کنند که با زدن عطر به خودشان می توانند بوی سیگار را دور کنند، اما بوی سیگار آن قدر قوی است که حتی اثر عطرهای گران قیمت را هم از بین می برد. بهتر است پس از کشیدن سیگار، ته مانده آن را درون ماشین قرار ندهید و قسمت جلویی شیشه خودروی تان را شسته یا با یک پارچه نم دار تمیز کنید.

از بین بردن بوی سیگار در ماشین با عوض کردن فیلتر هوای آن هم امکان پذیر است. وقتی شما در ماشین سیگار می کشید، یکی از منابع اصلی بوی آن فیلتر هوا است؛ زیرا فیلتر به راحتی بوی سیگار را به خود جذب می کند. با عوض کردن این بخش اتومبیل می توانید تا حدودی از شر بوی بد سیگار در امان بمانید.

مواد طبیعی و خاصیت آن ها در از بین بردن بوی سیگار خودرو

بسیاری از مواد طبیعی می توانند به شما در از بین بردن بوی سیگار در ماشین کمک کنند. معمولاً این مواد در اکثر خانه ها یافت می شوند و نیازی نیست که حتماً برای تهیه آن ها هزینه زیادی کنید. در ادامه برخی از این مواد و خاصیت شان در رفع بوی سیگار را نام برده و توضیح می دهیم.

شاید بگویید این ماده چگونه می تواند بوی سیگار را از بین ببرد؟ زغال که بویی ندارد! این ماده با خاصیت جذب کنندگی بو، به راحتی می تواند و خودرو را هم به خود جذب کند.

شاید دیده باشید که برخی از افراد در یخچال خود تکه ای از زغال را قرار می دهند تا بوی اضافی مواد گرفته شود. برای از بین برن بوی سیگار در ماشین با استفاده از زغال باید مقدار متوسطی از آن را درون پاکت و در صندوق عقب یا روی صندلی پشت قرار دهید و به آن اجازه دهید که یک شبانه روز در خودرو بماند.

قهوه بوداده برای این کار فوق العاده است. بوی خوش قهوه می تواند به آسانی جایگزین بوی سیگار شده و در ماشین غالب گردد.

اگر شما طرفدار قهوه هستید یا از بوی آن خوش تان می آید، می توانید برای از بین بردن بوی سیگار در ماشین، مقداری از دانه ها یا پودر قهوه را درون یک ظرف کوچک به مدت چندین ساعت یا در طول یک شب داخل خودروی تان قرار دهید.

اگر آن دسته از افرادی هستید که بوی دارچین را دوست دارند، می توانید تکه ای از چوب دارچین یا پودر آن را درون کمی آب ریخته و بجوشانید. پس از به جوش آمدن باید فورا آن را به درون ماشین منتقل کنید تا با بخاری که از خود ساطع می کند، به از بین بردن بوی سیگار در ماشین کمک کند.

در روش هایی که ذکر کردیم نکته مهمی وجود دارد؛ لازم است هنگام انجام آن ها درب و پنجره های خودرو را کاملاً ببندید.

تمیز کردن بخش های داخلی ماشین و از بین بردن بوی سیگار

برای این که بتوانید ماشین تان را عاری از بوی سیگار کنید، باید پیش از اقدام به انجام شیوه های گفته شده، تمامی قسمت های داخلی کابین را تمیز کنید. برای انجام این کارها به ابزاری نیاز دارید که به شما در راحت تر شدن این فرآیند کمک کنند.

فرچه، جاروبرقی کوچک، جارو و یک اسپری هوا که برای رفع گردوخاک و از بین بردن بوی سیگار در ماشین احتیاج دارید، از وسایل موردنیاز برای شروع کار هستند. اگر نمی توانید یا وقت آن را ندارید که خودتان کابین داخلی ماشین را تمیز کنید، می توانید به یک کارواش رفته و خودرو خود را به افراد حاضر در آن جا بسپارید.

در مرحله اول بهتر است که زیرپایی ها را با استفاده از مواد شوینده خوش بو و فرچه بشویید و اجازه دهید که خشک شوند؛ پس از خشک شدن دوباره آن ها را در جای خود قرار دهید.

اگر از جاسیگاری برای انداختن ته مانده سیگار خود در ماشین استفاده می کنید، باید برای از بین بردن بوی سیگار در ماشین، آن را زودبه زود تمیز کنید.

همچنین شما می توانید پس از شستن جاسیگاری، به آن عطر یا اسپری بزنید. برای این که بوی سیگار را به بهترین شکل از اتومبیل تان خارج کنید، باید پس از انجام تمامی کارها، درب ها را باز گذاشته و تهویه هوای گرم را روی حالت 30 دقیقه ای قرار دهید.

از بین بردن بوی سیگار روکش ماشین

بهترین روش برای از بین بردن بوی سیگار روکش ماشین، استفاده از جوش شیرین است. این ماده هم یکی از مواد در دسترس عموم بوده که کاربردهای زیادی دارد.

برای از بین بردن بوی سیگار در ماشین و روکش صندلی های آن لازم است یک فرچه را بردارید و مقداری جوش شیرین روی آن بریزد.

سپس فرچه را روی روکش ها بکشید تا جوش شیرین کاملاً درون پارچه نفوذ کند. بهتر است 24 ساعت به آن فرصت دهید و پس از گذشت این مدت با یک جاروبرقی جوش شیرین اضافی را از روی روکش ها جمع کنید.

دکمه بازگشت به بالا