جامعه و خانواده

دستمزد اندک برای جان‌ شیرینی که به خطر می‌افتد

اداره کل حفاظت از محیط زیست تهران و همچنین یکی از نخستین کارشناسان محیط زیست ، همزمان با روز حفاظت از محیط زیست ، از یادآوری و تهدیدات این پروژه سخن گفت.

براساس سی وی نت فرهاد زندی – کمیساریای حفاظت از محیط زیست تهران – که محمد رستگاری را همراهی می کرد – اسماعیل جعفری ، کارشناس محیط زیست و محیط زیست سابق منطقه ای تهران ، در جایگزینی سی وی نت ، در تجلیل از روز ملی محیط زیست ، با توجه به شرایط زیرساخت های زیست محیطی اظهار داشت: از نظر وضعیت زیرساخت های محیطی وضعیت بهتری دارد با وزیر دفاع و پشتیبانی نظامی برای بررسی و تقویت زیرساخت ها در سراسر کشور.

معاون کمیسر حفاظت از محیط زیست استان تهران ادامه داد: کارشناسان محیط زیست از تجهیزات از جمله مهمات استفاده کرده اند همچنین تعدادی از وسایل نقلیه و وسایل نقلیه جدید ، دوربین های فیلمبرداری که در قسمت جلویی و پشتی نصب شده اند. بالای چمدان برای افراد اطراف. ” با این حال ، ما هنوز به تجهیزات لازم برای تجهیزات موجود نرسیده ایم. با این حال ، هر دو منابع تغذیه ای و آموزشی به بیماران کمک کرده اند تا سوء استفاده کنندگان خود را کنترل کنند و با کسانی که در گذشته این کار را انجام داده اند ، درگیر شوند.

وی افزود: با برنامه های آژانس حفاظت از محیط زیست ، کلیه متخصصان محیط زیست پس از ورود آموزش های حیاتی را پشت سر گذاشته اند و کلیه نیروهای مسلح آماده هستند. هنوز مشکلات وجود دارد ، اما این مشکلات آنقدر زیاد نیستند که می توان گفت محیط زیست مورد غفلت واقع شد و هیچ اتفاقی نیفتاد. بنابراین ، اوضاع بسیار بهتر از گذشته است و اکنون ما راضی هستیم.

زندی با شناخت سارقان غیر قابل تحمل حدود 15 پوند ، اظهار داشت: با توجه به موقعیت و عملکرد کارگران محیط زیست و نیاز به سفر در جاده ها توانایی دور کردن مقصرین ، وزن این حوله ها زیاد است و برای محیط بانان دشوار است. ” علاوه بر این کت ها ، آنها همچنین باید وسایل ، مهمات ، چمدان ها ، آب و مواد غذایی مورد نیاز خود را حمل کنند ، بنابراین کت ها برای استفاده دائمی مناسب نیستند و فقط می توانند در مکان هایی استفاده شوند که مشکلی وجود دارد که می توان به مجرمان حمله کرد. آنها مناسب هستند

وی در پاسخ به سؤال سی وی نت ، مؤلفه محیط زیست در استانداردهای بین المللی چیست؟ وی اظهار داشت: ما امروز انتظار نداریم پرچم جهانی به دلیل درک شرایط اقتصادی در کشور باشد .به دلیل این شرایط ، زیرساخت های ما بد نیست ، اما تعداد آنها اندک است. استاندارد روز امروز در جهان است ، ما طی چند سال گذشته هیچ تجهیزاتی نداریم ، بنابراین ما در حال بررسی هر ابزاری مناسب برای ما هستیم و از آن استقبال می کنیم. ما به محافظت از محیط زیست و جلوگیری از مرگ کارگران محیط زیست کمک می کنیم.

بیشترین آتش سوزی ها در منطقه تهران از طرف مردم سرچشمه گرفته است

در مورد تماس با منطقه تهران ، زندی گفت: در بسیاری از این موارد ، مربوط به بشریت است. مراتع منطقه تهران با توجه به پوشش گیاهی از وضعیت خوبی برخوردار است ، اما اکنون که پوشش گیاهی کم سوخت شده است و کاهش محدودیت ها باعث شده است تا تعداد بیشتری از افراد وارد پارک ها و مناطق اطراف شوند ، مخصوصاً در روزهای تعطیل

وی ادامه داد: در طول سه هفته گذشته چندین آتش سوزی را در خجیر ، سرخه حصار و لواسان شاهد بوده ایم که در بسیاری از موارد به دلیل عاملی و عمدی توسط عوامل انسانی ایجاد می شود. این آتش سوزی عمدتا در آخر هفته ها و تعطیلات رخ داده است ، اما آتش نشانان در خاموش کردن تماس نقش داشتند.

فرمانده اداره امور محیط زیست تهران با بیان اینکه آتش سوزی های اخیر دامنه کوه تهران را ویران کرده است ، اظهار داشت: وقتی حومه شهرها و منازل به آتش کشیده می شوند ، بسیاری از پوشش گیاهی آسیب می بینند. برخی از آنها بی نظیر و برخی خاص هستند. ” آنها منبع تغذیه حیوانات هستند. بنابراین ، این آتش سوزی ها برای سازمان حفاظت از محیط زیست بسیار مهم هستند و حتی اگر این آتش سوزی ها در چهار منطقه محیط زیست را کنترل نکند و در مناطق آزاد رخ دهد ، محیط زیست خاموش می شود.

وی با ذکر تعداد آتش سوزی ها در منطقه تهران در اوایل سال جاری به عنوان حدود 94 سال اظهار داشت: با وجود آتش سوزی ، برخی از محیط بانان تحت تأثیر این آتش سوزی قرار نگرفتند و هزینه محیط زیست را پرداخت کرده اند ، اما تاکنون. .در سال گذشته تعداد آتش سوزی ها در منطقه تهران کاهش یافته است ، در نتیجه 400 هکتار از منابع طبیعی منطقه ، نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافته است.

فرمانده پارک ملی لار گفت: “در حال حاضر هلیکوپترها هلیکوپتر ندارند و فقط وزارت دفاع و نجات هلیکوپتر هستند ، زیرا این بالگرد وسیله ای خاص است که به خلبان نیاز دارد.” فضا و هزینه ، “گفت: رئیس پارک ملی. همه چیز در مورد تعمیر و نگهداری است ، و همچنین استخدام متخصصان برای تعمیر و آموزش کارمندان در اطراف ، به عنوان ما در حال حاضر هلیکوپتر نداریم.

حمایت قضایی مهمترین دغدغه متخصصان محیط زیست است

زندی درباره مهمترین دغدغه های طرفداران محیط زیست گفت: حمایت قضایی مهمترین دغدغه ما است. هنگامی که کارگران این منطقه با شکارچیان یا شکارچیان درگیر درگیر می شوند ، به حمایت قضایی و همچنین پیگرد قانونی مجرمانه نیاز دارند تا متخلفین مجاز به عصبانیت و خصومت نسبت به کارگران محیط زیست نباشند. قوه قضاییه پس از انتصاب آقای رئیسی بهبود یافته و از محیط زیست حمایت بیشتری می کند.

وی در مورد تأثیر بخشی از قانون حمایت از محیط زیست بر حمایت قضایی ، گفت: در حالی که برخی از افراد علیه آن چیزی دارند ، اما ضروری است که ما آن را تهیه کنیم و خطر خود را کاهش دهیم. این پالیسی موضوعات مربوط به بیمه ، حفاظت از محیط زیست و استفاده از سلاح را در بر می گیرد و آنچه در این استاندارد برای ما یافت می شود.

کمیساریای حفاظت از محیط زیست استان تهران اضافه کرد: تصویب قانون حمایت از محیط زیست چیز خوبی است و در آینده شاهد موارد بهتری خواهیم بود زیرا با این لایحه ، متخصصان محیط زیست و خدمات حفاظت از محیط زیست پشتیبانی خواهد شد. کارکنان اداره حفاظت از محیط زیست در تیراندازی با آنها نقش دارند. این راهکار ضعف هایی دارد که باید برطرف شود ، اما در این میان ما با ما خوب بوده ایم و هیچ چیز هر چه.

یکی از دغدغه های نخبگان ترویج و اجرای زبانهای “80 میلیون زیست محیطی” است.

زندی گفت: دیگر دغدغه های زیست محیطی فرهنگ ، ارتقاء و تحقق هشت ساله “80 ساله” است: پویایی فرهنگی و اجتماعی تا زمانی که رشته کوه “80 میلیون” شناخته شود باید افزایش یابد. همه چیز مردم محیط زیست می شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه محیط زیست توسعه خود را تسریع می کند ، مقصران یک قدم جلوتر خواهند بود و از زیرساخت های جدید استفاده می کنند ، به طوری که افزایش و بهبود منابع زیست محیطی نمی تواند. تغییر محیط ، اما اگر همه افراد جامعه دوستدار محیط زیست باشند ؛ این بدان معناست که محیط یکی از نگرانی های فردی خواهد بود و همینطور خواهد بود. همچنین کمک بزرگی است

این تخلف برای مجرمان عامل بازدارنده نیست

مالک پارک ملی لار با انتقاد از میزان جریمه ها و مجازات های عمدی برای متخلفان محیط زیست ، اظهار داشت: جرایم علیه مجرمان قابل پیشگیری نیست و متخلف هم جریمه می شود یا مجازات مبتنی بر آن را دارد. محل و عملکرد. اینکه این جنایات برای او بسیار مهم نیست. از دست دادن 500000 تن گوجه فرنگی یا دو یا دو میلیون عامل بازدارنده نیست. بنابراین مجرم مجبور می شود مجدداً خسارت وارد شود.

وی گفت: “براساس تصمیم کمیساریای عالی حفاظت از محیط زیست ، بیش از 50 برابر جرم و جنایت علیه حیوانات وحشی و جانوران کشته شده است و تاکنون از زمانی که سطح خسارت کاهش یافته است.” مجرمان مجاز نیستند که طبق معمول ، حیوانات وحشی را بکشند.

زندی با اشاره به جنایات شکار حیوانات وحشی گونه ها و گونه های مختلف این گونه اظهار داشت: شکارچیان شکار میلیون ها و برای قوچ ، بز ، بز و بز 10 تا 75 میلیون نفر دارند. احساس کاهش و توجه این یک سازش است. اما مجازات متخلفین به دلیل ایجاد یک مانع دیگر مهم است. مجازات مانند راه رفتن با طبیعت به طور موقت برای پرداخت جرمی است که آنها مرتکب شده اند ، زیرا این جنایات همیشه جواب می دهند.

وی گفت: “در زمینه حفاظت از محیط زیست نگرانی ها و مشکلات زیادی وجود دارد. حفاظت از محیط زیست نقشی است که شما از ایجاد آن در مناطق کویری و شهری فاصله دارید.” آهنگر به خودی خود است ، بنابراین اگر بین عاملان مشاجره یا اختلاف وجود داشته باشد ، هیچ مدرکی برای اثبات دلیل و چگونگی اختلاف وجود ندارد ، اما توسط و قانون حمایت از محیط زیست ، به آنها مجاز است مطابق قوانین اسلحه از سلاح گرم استفاده کنند. .

کارگران محیط زیست حقوق بسیار کمی برای شغل خود دارند

فرمانده اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص شرایط زندگی محیط زیست در تهران گفت: موضوع زیستگاه یک موضوع برنامه ریزی است و براساس بودجه و اعتبارات در نظر گرفته شده است. . “متخصصان محیط زیست به طور معمول یک هفته به مدت 10 روز با یک خانواده هستند. زیرساخت های شهری اگر به جای تأمین محیط زیست از محیط زیست پشتیبانی شوند ، دستمزدها و مزایا ، حداقل خانواده آنها راحت تر خواهند بود و هیچ مشکلی اجتماعی و اقتصادی وجود نخواهد داشت. در چنین حالتی ، نگهبان ممکن است به طور جدی در مورد شغل و شغلی که دیده است ، فکر کند. عشق بدون هیچ چیز.

وی ادامه داد: حمایت از محیط زیست یک کار هولناک محسوب نمی شود و به دلیل مشاغل و شرایطی که در محیط طبیعی کار می کند ، نسبت به سایر صنایع از مزایای کمتری برخوردار هستند. حقوق افراد محیط زیست در مقایسه با کارشان اندک است ، که گاه کمتر از 800 میلیون نفر است.

زندی افزود: بسیاری از کارگران محیط زیست به دلیل عشق و علاقه به کار و ماهیت آن ، این پروژه را پذیرفته اند ، نه به دلیل پتانسیل و ارزش آن. تا سال 1996 افزایش حقوق 50 ماهه اعلام شد و امسال نیز اجرایی شد که این وضعیت را برای محیط بانان حتی بدتر کرده است.

حدود 20 تا 30 فعال محیط زیست در منطقه تهران وجود ندارد

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست تهران با بیان اینکه در حال حاضر حدود 197 کارگر محیط زیست در استان تهران مشغول به کار هستند ، اظهار داشت: تعداد متخصصان محیط زیست برای تهران کم است. در استان ما حدود 20 تا 30 نفر برای رعایت استانداردهای استان تهران داریم. “

وی افزود: در این میان بسیاری از نشریات ما در حوزه نظارت بر محیط زیست هستند و به ما کمک می کنند تا با حفظ امنیت کارمندان در حالی که کارمندان امنیتی مشغول به کار هستند ، از آنها محافظت کنیم. کنترل. ” حضور محافظان محیط زیست مطمئناً برای حقوق ما پاداش دارد ، اما در این منطقه نیاز به حفاظت بیشتر وجود دارد.

زندی اضافه کرد: “سال گذشته آزمایشاتی انجام شده و حدود 10 نفر از پرسنل امنیتی به ارتش ما اضافه شده اند و 10 مورد دیگر امسال نیز به اردوی ما اضافه خواهند شد.”

در محیطی که رابطه جنسی شناخته شده است ، ما متولد می شویم که در یک وضعیت دشوار زندگی می کنیم

اسماعیل جعفری ، فعال سابق محیط زیست در آژانس محیط زیست تهران ، که هم اکنون در پارک ملی خجیر مشغول خدمت است ، گفت: “همانطور که از اسم آن پیداست ، باید محیط زیست باشد. یک متخصص محیط زیست ، اما فقط برای انجام این کار ، بنابراین از محیط زیست محافظت کنید. ” زیست شناسی به کمک ، کمک و اجتماعی شدن افراد نیاز دارد ، اما جای تأسف است که در برخی مناطق مردم همکاری نمی کنند.

وی ادامه داد: همکاران من تجهیزات کوچک و موقعیت قراردادی دارند که متخلفان باید از منطقه و قلمرو کشور دفاع کنند و لندکروزر رانندگان متخلف را رعایت کنند. ” من به عنوان یک محیط زیست منظورم این است که همه همکاران من در ایران در زمینه زیرساخت های کوچک ، حقوق و حداقل دستمزدها کار می کنند.

این فعال محیط زیست افزود: با توجه به اینکه سازمان های حفاظت از محیط زیست و مقامات قضایی وضعیت اوضاع زیست محیطی نسبت به سالهای گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است. از ما حمایت کنید ، ما بسیار پشتیبانی و تشویق شده ایم. ” از همه مناطق با ارزش و راحتی محافظت کنید.

جعفری با تأیید اینکه ما در گذشته تنها هستیم ، اظهار داشت: اکنون سرهنگ جمشید محبت خواهانی ، فرمانده سازمان حفاظت محیط زیست ، سعی در برطرف کردن این موضوعات و با شناسایی مشکلات پیش آمده از طرف محیط زیست دارد. “

وی در ادامه با بیان اینکه عدم آموزش برای محیط بانان در گذشته منجر به کشته شدن بیش از 140 نفر از همکاران شد ، افزود: بسیاری از همکاران ما کاملاً آموزش دیده اند. در حفاظت از محیط زیست و اتخاذ آموزش زیست محیطی آنها همچنین مأمور ارشد دادگستری هستند ، اما ما هنوز نسبت به زیرساخت ها و زیرساخت ها بی تفاوت هستیم.

تغییر شیوه ترسیم محیط زیست

جعفری در خصوص شرایط کار و شیوه های اشتغال محیط زیست گفت: “اکنون ، با حمایت سازمان محلی کار ، ما در رده” نیم ، نیمی “قرار داریم. به عنوان مثال ، آنها هر 15 روز یک کار 15 روزه انجام می دهند. با این حال ، قدرت و مزایایی که به ما داده می شود برای ما مضر است زیرا همه افراد ، حتی یک محیط زیست ، نمی توانند در خدمت خانواده خود باشند.

وی ادامه داد: چگونه یک محیط زیست می تواند ماهانه 2300 دلار حقوق بگیرد؟ در واقع ، محیط زیست ما پر از مشکلات است. ما متولد شده ایم تا در شرایط سخت زندگی کنیم. خانواده ما با همان سختی هایی که داریم ، مقابله می کند ، خانواده ما محیط زیست هستند ، دختر من یک محیط زیست است و همیشه من را به یاد یک طرف دیگر می اندازد از هم جدا ، از جمله دفع

روح من جلوی گلزار است

این کارشناس محیط زیست با بیان اینکه بیش از 20 سال با آژانس حفاظت از محیط زیست همکاری داشته است ، گفت: “قبل از اینكه به كار شریف محترم حفاظت كنم برای محیط زیست ، من یک کار آزاد و یک چک کامل و منصفانه داشتم ، اما این کار را در روند عشق و علاقه رها کردم. در محیط زیست ، من یک محیط زیست شدم.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی محیط بانان و خانواده های آنها ، ادامه داد: تنها دغدغه ما زندگی و درآمد متخصصان محیط زیست است و همه این را می دانند. هزینه متخصصان محیط زیست اندک است. ” شاید یکی از همکاران من بیش از 100000 تماس یا کمتر دریافت کند. با این حال ، ما حداقل دستمزد دریافت می کنیم و انتظار داریم که آنها حقوق ما را افزایش دهند و نیروی کار خود را ارزیابی کنند. هیچ کس نمی تواند اطلاعاتی را که من در یک روز 24 روزه با آنها روبرو شده ام در یک رودخانه ، کوه یا صحرا که در روح من بی نظیر است تصور کند.

جعفری با بیان اینکه محیط زیست محیطی مهم است گفت: ما نمی خواهیم بگوییم اگر به پول اهمیت دهیم منطقه را انتخاب نمی کنیم ، مبارزه با کسانی که شکار و ماهی می گیرند. فقط گلوله نیست بلکه کابوسی است که در آن با صدها تهدید روبرو می شوید و از این طریق انواع حیوانات را تجربه خواهید کرد و خطر بروز حوادثی مانند ریزش از سطح آن را نیز در بر می گیرد.

خدا هوای ما را دارد

وی در ادامه به یادآوری درباره خود پرداخت و گفت: در طی یک زمستان بسیار سرد در اوایل دهه 80 ، من و همسرم موفق شدیم با 8000 پوند یک ماشین بگیریم و این ماشین برای من خوشحال کننده بود. ، همسر و پسر من. ” او زنده شد.

این متخصص محیط زیست ادامه داد: ما با این ماشین چه کار کردیم؟ اولین سفر ما کجا بود؟ در 15 مارس 2006 ، من و همسرم تصمیم گرفتیم صبح اینجا را ببندیم. و ما به خانه ای به نام امام رضا می رویم. صبح ساعت 3:30 با صدای بلند انفجار از خواب بلند شدیم. ” . من تنها بودم ، همسر و پسرم در ماشین افتخار آتش سوزی بودند.

جعفری اضافه کرد: دادخواست های واردات نفت ، ماده آتش سوزی که باعث آتش سوزی شده است ، اسنادی هستند که برای این جرم تشکیل شده است. من در مورد ضرر 8 میلیون و بیست هزار دلار اظهار نظر نمی کنم ، زیرا من همسر و فرزند هستم. به عنوان شنونده ، چه حسی دارد که یک زن باردار در چنین شرایط اضطراری زایمان کند؟ مجرم ، که گذشته را گرفتار کرده و به جرم شکار غیرقانونی دستگیر شده است. من دو بار همین پرونده را دادم و او تصمیم گرفت آن شب انتقام بگیرد. متأسفانه یا متأسفانه شخص نیز آن شب به دلیل بی دقتی دچار آسیب دیدگی سر و گردن شد. من هنوز مالک این ماشین هستم

جعفری در پایان گفت: – من به عنوان یک محیط زیست می توانم چه خاطراتی داشته باشم؟ نگران بودن درباره؟ برای زندگی؟ اینها خاطرات من هستند. برای خودتان فهمید که حافظه شما شیرین است یا تلخ. خاطرات خوب من این است که من در کویر هستم و خوشحالم که یک مدافع حیات وحش هستم و همیشه از نتایج مثبت در زندگی لذت می برم ، وگرنه اجازه من را هم با شما می گذارم فقط یک هفته بمانید ، نه ماه. زندگی کن یعنی خدا هوای ما را دارد.

در پایان این نشست ، محمد رستگاری ، معاون رئیس سازمان محیط زیست و نظارت تهران در مورد نقش محیط بانان گفت: در حقیقت ، آنها وظیفه ابراز حاکمیت دولت بر مردم را بر عهده دارند. آ.

وی در پایان گفت: منطقه بزرگی در کشور وجود دارد که هیچ کنترلی یا دولتی وجود ندارد و تنها نشانه ها این است که می توان اقتدار محلی را در مناطقی مشاهده کرد که مسئولیت محیط زیست دارند. محیط زیست از منطقه محافظت می کند. ” فروشگاه دار اسلحه ما باید تمام کارهای آن ابزارها را انجام دهد. بنابراین ممکن است حضور متخصصان محیط زیست علاوه بر فواید آن برای محیط زیست ، کمک های مناسبی برای محافظت از جامعه انجام دهد و این مفهومی برای محیط زیست است که نیاز به توجه دارد.

پایان ماموریت

دکمه بازگشت به بالا