فرهنگ و هنر

«خانه کاغذی» کره‌ای ها ارزش تماشا دارد؟

یکی از داغ ترین برنامه های نتفلیکس که شنوندگان منتظر آن بوده اند، نسخه کره ای سریال «مدرسه» با نام «سرقت پول: کره – منطقه اقتصادی مشترک» است. اما آیا این مقاله ارزش صبر کردن را دارد؟

به گزارش سی وی نت به نقل از الجزیره، پس از موفقیت بی سابقه فیلم کره ای “انگل” در اسکار 2019 چهار جایزه از این رویداد هنری دریافت کرد و پس از آن، چیزی موفقیت سریال “بازی مرکب” و محبوبیت این. سریال و تعبیر آن به عنوان پرطرفدارترین سریال نتفلیکس، علاقه مخاطبان سراسر جهان به تماشای فیلم های کره ای و روند تولید آن افزایش یافته است.

اکنون شبکه رسانه با سیستم رسانه کره تغییر کرده است و موفقیت مخاطبان را تضمین می کند.

در همین راستا، نتفلیکس تابستان امسال نسخه کره ای سریال معروف اسپانیایی «La casa de papel» (مدرسه) را با نام انگلیسی «Money Heist» منتشر کرده است. سریال اولین مدل آن راه را برای تولید اسپانیایی اقبال هموار کرد و سال گذشته با انتشار فصل پنجم آن به پایان رسید.

اولین شباهت نسخه کره ای «سرقت پول» به نسخه اصلی آن به زبان اسپانیایی، خط داستانی آن است. به این ترتیب دوباره داستان گروهی از دزدان ماهر را می بینیم که زیر نظر یک استاد قصد قاچاق نعناع را دارند.

خانه

اما تفاوت اصلی این سیستم ها در این است که نسخه کره ای این سیستم از مسائل سیاسی، اقتصادی و تفرقه افکنی بین کره شمالی و جنوبی در تاریخ خود استفاده کرده است.

انباشته شدن این کلمات باعث شده تا برخی از افراد داستان به دزدی بپیوندند. استاد ناامید از تحقق عدالت اجتماعی، در یک سخنرانی دانشگاهی در برلین شرکت کرد و در همان کودکی شاهد مرگ مادرش بود و 25 سال از زندگی خود را در زندانی در کره شمالی و به شدت گذراند. وضعیت. توکیو همچنین جولانگاه کارآفرینان استثمارگر است.

خانه

شکل اصلی “سرقت پول”

تاکنون یک نسخه از این مجموعه و شباهت های آن با نسخه اصلی بسیار واضح منتشر شده است. مشخص نیست که آیا سازندگان برای آینده توضیحات جدیدی برای روایت در نظر گرفته اند یا خیر. اما واضح است که ادامه سریال به همین شکل و در همان سطح برای مخاطب طاقت فرسا و ناامید کننده خواهد بود.

در این سریال از ستاره کره ای سریال موفقیت استفاده شده است. پارک هه سو، همبازی سریال «بازی مرکب» و یونجین کیم، بازیگر آمریکایی «گمشده» از جمله فیلمسازان این سریال هستند.

بر اساس این گزارش، نتفلیکس در پایان سال گذشته اعلام کرد که سریالی بر اساس زندگی یکی از شخصیت های «سرقت پول» خواهد ساخت. برلین شخصیت جذابی است که در داستان اصلی می میرد. در سری جدید نتفلیکس که در سال 2023 منتشر خواهد شد، زندگی آن به طور جداگانه در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا