فرهنگ و هنر

«جان ویلیامز»: دوست دارم آهنگ «جیمز باند» را بسازم

جان ویلیامز، بزرگترین و پرافتخارترین فیلمنامه نویس جهان، علاقه خود را برای ساخت موسیقی متن فیلم بعدی جیمز باند ابراز کرده است.

به گزارش سی وی نت، گاردین گفت: این آهنگساز آمریکایی که در ماه فوریه تولد 90 سالگی خود را جشن گرفت، برای فیلم هایی چون «جنگ ستارگان»، «هری پاتر» و «پارک ژوراسیک» موسیقی معروفی خلق کرد.

ویلیامز در حال حاضر مشغول کار بر روی موسیقی متن فیلم بعدی ایندیانا جونز است و قبلا موسیقی متن چهار قسمت قبلی این فرنچایز را ضبط کرده است.

او در گفت و گو با «کلاسیک اف ام» اعلام کرد که 30 درصد از موسیقی متن قسمت پنجم «ایندیانا جونز» با بازی «هریسون فورد» را تکمیل کرده است.

ویلیامز در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد کاری برای جیمز باند انجام دهد، گفت: “من دوست دارم این کار را انجام دهم.” وی سپس به روند ساخت موسیقی پرداخت و گفت: نوشتن موسیقی برای یک فیلم کار سختی است و شاید برای همه آهنگسازان نباشد زیرا می تواند بسیار محدود و شاید ناامید باشد.

«ویلیامز» همچنین گفت که پس از خواندن یک صفحه به موسیقی خودش گوش نداده است. او می‌گوید: «وقتی کارم تمام شد، کتاب را می‌بندم و به صفحه‌ی بعد می‌روم، که به شیوه‌ای از زندگی تبدیل شده است که در آن من از بیدار شدن هر روز سر کار بسیار خوشحالم. من خوشحالم، اما اگر نتوانم این کار را انجام دهم، احساس می کنم که از دست می دهم.”

او برای فیلم‌هایی مانند «فهرست شیندلر»، «آرواره‌ها» و «اتی» موسیقی ساخته است، سال گذشته به عنوان محبوب‌ترین آهنگساز جهان انتخاب شد و بسیاری از آهنگ‌های او در تالار مشاهیر کلاسیک FM حضور دارند. .

جان ویلیامز در هفتاد سال فعالیت حرفه‌ای خود تعدادی از محبوب‌ترین، معروف‌ترین و محبوب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما را خلق کرد و برنده ۵ جایزه اسکار، ۲۵ جایزه گرمی، ۷ جایزه بافتا، ۵ جایزه و ۴ جایزه گلدن گلوب شد.

«ویلیامز» 52 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد که پس از والت دیزنی دومین نفر در تاریخ است که بیشترین نامزدی اسکار را دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا