جامعه و خانواده

بیش از 70 درصد گرده افشانی تالک مهرستان به اتمام رسیده استسی وی نت / سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورز در شهر سیستان و بلوچستان می گوید: بیش از فعالیت های گرده افشانی نخل ها در این شهر به پایان رسیده است.

عبدالله سیفاحی می گوید: روند گرده افشانی نخل از نیمه دوم اسفند تا دوم فروردین هر سال ادامه می یابد ، اما به دلیل باران های موسمی امسال ، پیش بینی می شود تا نیمه اول اردیبهشت دوام داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین سطح زیر کشت محصولات باغی در شهرستان 4100 هکتار با 2400 هکتار است که از این میزان 2400 هکتار حاصلخیز است.

مدیر جهاد کشاورز شهرستان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: 2 نخل خرما در این شهرستان وجود دارد که نژاد غالب مازفاتی و ربیع است.

سیفاحی اظهار داشت: با توجه به بارندگی خوب در پایان سال گذشته و آغاز فروردین ماه در سال جهش تولید ، شاهد افزایش چشمگیر تولید محصولات کشاورزی به ویژه خرما خواهیم بود.

انتهای پیام


کلیه محتوای این سایت بر پایه سامانه آنلاین، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، به همین دلیل مسوولیت تمامی نوشته های سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و سی وی نت هیچ مسوولیتی در قبال کلیه محتوای این سایت ندارد.

دکمه بازگشت به بالا