ورزش

بهتر است کادرفنی تیم ملی تقویت شود

اصغر مدیرروستا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری سی وی نت، در خصوص عملکرد ایران در جام ملت های 2023 قطر اظهارداشت: تا قبل از دیدار برابر ژاپن شرایط چندان امیدوارکننده نبود و تیم ملی نوسان زیادی داشت اما پس از نمایش خوب ایران برابر ژاپن امیدوار شدیم که بتوانیم به قهرمانی برسیم. به هر حال ما اگر توقع قهرمانی در آسیا را داریم باید مشکلات فوتبال مان را به صورت زیربنایی  حل کنیم.

وی در ادامه افزود: مدیریت فدراسیون فوتبال متولی اصلی حل مشکلات فوتبال ما است و تا زمانی که مشکلات و کمبودها به صورت زیربنایی حل نشود، نمی توان به قهرمانی و موفقیت رسید. ما در جام ملت ها روی تجربه سرمربی و توان فنی بازیکنان حساب باز کرده بودیم ولی زمانی که بنای اصلی فوتبال ما درست و اصولی نباشد، به بیراهه می رویم.

این کارشناس فوتبال ایران در مورد کادرفنی تیم ملی در ادامه مسیر حضورش تاکیدکرد: امیر قلعه نویی مربی باتجربه ای است و در ادامه مسیر با فدراسیون قرارداد داشت. به هرحال انتخاب دستیار و دیگر مربیان تیم در حیطه اختیارات سرمربی است اما به نظر خیلی از دوستان و کارشناسان بهتر است کادرفنی تیم ملی تقویت شود و از نفرات استفاده شود که بتوانند به قلعه نویی کمک بیشتری داشته باشند.

اصغر مدیرروستا اشاره ای به شرایط فوتبال ایران در لیگ برتر داشت و در این خصوص خاطرنشان کرد: متاسفانه فوتبال ما در لیگ شرایط خوبی ندارد و روز به روز از سطح آسیا عقب می مانیم. فوتبال ما از نظر ساختار و زیرساخت مشکلات زیادی دارد و روز به روز از کیفیت لیگ ما کاسته می شود.اگر می خواهیم فوتبال را نجات دهیم باید از تیم های پایه شروع کنیم و در کارمان برای حل مشکلات جدیت داشته باشیم و تلاش برای حل مشکلات در حد حرف نباشد و در عمل اقدامات لازم انجام شود.

ملی پوش سال های دور فوتبال ایران در پایان گفت: سرمایه گذاری های عجیبی که کشورهای حوزه خلیج فارس برای فوتبال شان انجام داده اند، کار ما سخت کرده است. ما از نظر منابع انسانی شرایط خوبی داریم که اگر مدیریت نشوند و به حال خود رها شوند، کم کم آژیر خطری مانند جام ملت ها برای ما به صدا در خواهد آمد.

گفت و گو از علی شفیعی جم

 انتهای پیام/ 

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا