جامعه و خانواده

«بن‌بست خوشبختی» یادمان یک شروع تلخ می‌شود؟

طی دو روز گذشته ، واکنش های زیادی به حذف گالری هنر برای ورودی جدید هنرستان سوره نشان داده شد و اگرچه مدت زمان این رویداد تکذیب شده و تنها یک سال از آن می گذرد ، چنین تصمیماتی این رویداد را ممکن می سازد. .. آنها آنچه را که در هنرستان سوره رخ داد به عنوان آغاز یک فیلم غم انگیز در تاریخ جامعه تصدیق می کنند و می دانند.

به گزارش سی وی نت ، طی چند سال گذشته ، دانشجویان ، اساتید و هنرمندان از پذیرش در هنرها ، پذیرش های بی رویه در حوزه هنر انتقاد و شکایت کرده اند. برخی از دانشکده های هنر برنامه هنرهای سنتی و صنایع دستی نیز در دانشگاه مورد انتقاد قرار گرفته است ، بسیاری از هنرمندان این حوزه بر لزوم تعریف زمینه منحصر به فرد هنرها در دانشگاه تأکید کرده اند. اما شگفت آور است که به جای سازماندهی مجدد و شفاف سازی محتوا ، قصد برطرف کردن این نگرانی ها از اساس است.

همین چند روز پیش ، محسن هاشمی ، هنرمند تعزیه به سی وی نت گفت: بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر از هنر و مراسم سنتی غافل شده اند ، بنابراین دانش آموزان سینما و موسیقی اطلاعات کمی از تعزیه دارند. و این بسیار ناراحت کننده است. به وی با انتقاد از آموزش تعزیه در دانشگاه گفت: اگر تعزیه از تدریس دانشگاه حذف شود چه می کنیم؟ این بی عدالتی را کجا ببریم؟ آیا تعزیه ای غنی و باشکوهتر از هنر فیلمسازی وجود دارد؟

هاشمی در باره هنرهای دیگر مانند بازی ایرانی خبرساز شده است. در ماه سپتامبر ، دو سال پیش ، بهمن نامور مطلق ، مدیر و رئیس دانشگاه فرشچیان ، از راه اندازی گروه هنری در این دانشگاه خبر داد. این تصمیم در شرایطی صورت گرفت که بخاطر حذف بسیاری از سخنرانی های مربوط به تئاترهای ایرانی در این دانشگاه مورد انتقاد قرار گرفته بود ، اما هنوز به دلیل تدوین و یا مسائل دیگر تصویب نشده است.

بنابراین ، از آنجا که این نوع داستان وجود دارد ، بسیاری از هنرمندان ، فارغ التحصیلان و دانشجویان فعلی هنرستان سوره آن را بعنوان تأیید موقت و حذف هنر به دلیل تحقیقات و افزایش درجات تولد نمی دانند. بسیاری از فارغ التحصیلان ، دانش آموزان و معلمان این مدرسه اشاره می کنند که این “خانه” برای دختران بسته است و می گویند این به دلیل تصمیماتی است که نمی خواهند دختران در سینما و فیلم سینمایی تحصیل کنند ، زیرا به نظر می رسد این نسخه فقط برای دختران است به

با ارسال عکس ها و فیلم ها ، آنها خاطرات خوشی را که هنگام مطالعه هنر در آرشیو داشتند ، به خاطر می آورند ، اما اکنون نگران هستند که تصمیم برای توقف ثبت نام در یک مقاله جدید برای هنر ، آغاز یک پیشرفت در تاریخ شهر ، به ویژه برای دختران.

یکی از جدی ترین منتقدان حذف رشته در هنرستان سوره ، علی اصغر دشتی ، معلم و کارگردان فیلم بود که در این قطعه یادداشتی نوشت: سالها بچه های سرپرست دانشگاه به سختی نداشتن بازیگر مدتی طول کشید تا سایر دانشگاه ها در یک دوره آموزشی ، بازیگری و کارگردانی ترکیب شوند. مدتی دانشگاه سوره همان روال قبلی را طی کرد تا اینکه گفته شد حتماً مدیر داشته باشید. رشته هنر ، چون نمی خواست بازیگر داشته باشد ، یکی از آنها را کور کرد و پیش قدم شد و در حال حاضر چندین ترم است که دانشگاه سوره مدیر ورودی نداشته است.

او در خاطرات خود می نویسد: “من یک مدرسه امن هستم” و “پناهگاه امن” را “یادگیری عمیق” و دارای فرم “ملی” و “هویت” توصیف می کند. (که البته امیدوارم در مورد آن مراقبه کنم.

اکنون ، پس از این واکنشها و ابراز نگرانی ، او همچنان آنچه را که کارکنان مهم پیش بینی کرده اند ، و همچنین وزیر جدید فرهنگ و رهبری اسلامی ، که در هر مورد مسئولیت ارتقاء و بهبود هنر را بر عهده دارد ، خواهد دید. ، از جمله فیلم ها.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا