ورزش

بررسی اختلاف ریاست جمهوری و شورای نگهبان در مورد اساسنامه کمیته – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گفته روزنامه نگار آنلاین ، علی رغم اقدامات زیاد کمیته ملی المپیک مانند “تعیین دبیرکل برای انتخاب رئیس جمهور” ، این قانون اصلاح شده است ، اما این قانون هنوز تصویب نهایی خود را برای وضعیت دولت دریافت نکرده است.

در مورد اصول کمیته ملی المپیک ، بین نخست وزیر و شورای نگهبان اختلاف وجود دارد که حتی پس از گذشت بیش از یک یا دو سال ، مانع دادرسی شده است.

در همین راستا ، امروز ، سه شنبه ، جلسه ای چهار جانبه بین نمایندگان شرکت های مربوطه برای رسیدگی به این موضوع برگزار شد. این جلسه در قالب وبینار با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش ، لعیا جنیدی رئیس قوه مقننه و نماینده شورای نگهبان برگزار شد.

جلسه از ساعت 10 آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار آنلاین ، همانطور که صالحی امیری در جلسه اخیر خود درباره اصول کمیته ملی المپیک توضیح داد ، اختلاف نظر حقوقی بین رئیس جمهور و شورای نگهبان بر سر این اصل وجود دارد.

وی گفت: “بین سران کشورها و شورای نگهبان بر سر قانون و تصویب نهایی آن اختلاف حقوقی وجود دارد که ما وارد آن نخواهیم شد.” این کنوانسیون توسط مجلس نمایندگان تصویب و توسط کمیته بین المللی المپیک تصویب شد. این سیاست 12 بار به صورت چهره به چهره بین ما و IOC ادامه یافت و به دولت رفت. این سیاست زمانی به دولت رسید که مورد تأیید مددکاران اجتماعی قرار گرفت و در آنجا حمایت شد. “در مجموع ، ما سیاستی را برای حمایت از این اصل در پیش گرفته ایم.”

صالحی امیری تأکید کرد: “طبق ماده 85 ، شورای نگهبان معتقد است که امور مربوط به انجمن باید پذیرفته شود ، دولت معتقد است که نهادهای امنیتی دولت باید از شورای نگهبان حمایت کنند. به شورای نگهبان برسید.” آنچه را که مطابق با این اصل انجام می دهیم و همچنین توافق نامه بین دولت و شورای نگهبان انجام دهیم و همزمان به شکایات مقامات نگهبان رسیدگی کنیم. “

دکمه بازگشت به بالا