حوادث

اعزام نیرو به غرب کانادا برای مهار آتش‌سوزی‌ها

دولت فدرال کانادا می گوید هواپیماهای نظامی خود را برای کمک به مسئولان در آزمایش آتش سوزی اخیر در بریتیش کلمبیا می فرستد.

به گزارش سی وی نت ، بیش از 130 آتش سوزی ، بسیاری از آنها در اثر صاعقه آغاز شده است ، در حال ثبت رکورد جدید درجه حرارت بالا در موج اخیر آتش سوزی در غرب کانادا است.

در اوایل این هفته ، در اثر آتش سوزی که شهر را ویران کرد ، ساکنان لیتون مجبور به ترک خانه های خود شدند.

لیتون روز سه شنبه هفته گذشته به 49.6 درجه سانتیگراد (121.3 درجه فارنهایت) رسید که بالاترین دما در کانادا از زمان شروع ثبت است.

عصر چهارشنبه آتش سوزی در شهر – حدود 260 مایل (260 کیلومتری) در شمال شرقی ونکوور – بیشتر 250 نفر از ساکنان این شهر را مجبور به فرار سریع و بدون فرصت جمع آوری وسایل خود کرد.

یان پولدرمن ، شهردار لیتون به بی بی سی گفت: “کل شهر در حدود 15 دقیقه آتش گرفت.”

در روزهای اخیر ، بخش بزرگی از آمریکای شمالی گرمای شدیدی را تجربه کرده است.

مدت هاست که کارشناسان هشدار داده اند که تغییر اقلیم می تواند دفعات و شدت چنین رویدادهایی مانند سونامی را افزایش دهد ، اما می گویند پیوند دادن یک رویداد با یک منظره پیچیده پیچیده است.

اداره آتش نشانی بریتیش کلمبیا روز جمعه گفت که 136 آتش نشان در پی 12000 آتش سوزی روز گذشته در حال عبور از منطقه بودند. طبق برخی منابع ، میزان آتش سوزی فعلی بیش از 150 است.

صدها نفر که به آنها اخطار داده شده نیز ممکن است مجبور به ترک خانه های خود شوند.

وزیر دفاع کانادا ، هارجیت ساجان گفت که دولت برای مقابله با آتش سوزی و کمک به نیازمندان بالگردهای نظامی ، پرسنلی و سایر کمک ها را اعزام خواهد کرد.

همزمان آتش سوزی ها بسیاری از جاده های اصلی را بسته است.

وزیر ایمنی عمومی بیل بلر گفت که هوا و آتش سوزی در انگلیس کلمبیا “مخرب” و “بی سابقه” است.

وی گفت: “این آتش سوزی ها نشان می دهد که ما در آغاز یک تابستان طولانی و دشوار هستیم.”

مقامات بهداشتی می گویند گرمای بیش از حد ممکن است هفته گذشته باعث مرگ ناگهانی 719 نفر در منطقه شود.

به گزارش بی بی سی ، لیزا لاپونته ، رئیس اپیدمیولوژی ، در بیانیه ای گفت: “بیشتر مرگ و میرها در هفته گذشته افراد مسنی بودند که به تنهایی در خانه های بدون هوا زندگی می کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا