ورزش

استقلال ساپینتو هجومی است و او باید بماند/ افت حسینی؟ قبول دارم!

رشیدی: استقلال ساپینتو هجومی است و او باید بماند/ افت حسینی؟ قبول دارم!

پیشکسوت استقلال نظر خود درباره عملکرد آبی‌ها تا این مقطع از فصل مطرح کرد.

منصور رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری سی وی نت، در خصوص افت استقلال در هفته‌های اخیر و رتبه سومی این تیم در پایان لیگ برتر گفت: قبل از برد مقابل مس، استقلال ۳ هفته بد داشت اما پیش از آن ۸ هفته عالی را سپری کرده بود. همه چیز در آن هفته‌ها عالی بود اما در این ۳ هفته از نظر روانی و فیزیکی نمایش‌های خوبی ندیدیم. استقلال مقابل مس عالی بود. یکی از بهترین نمایش‌های استقلال را در زمین دیدیم و مسی‌ها هم فوتبال باکیفیتی ارائه دادند.

وی افزود: دلیل افت را دقیق نمی‌دانم. شاید مشکلات هیات مدیره و رفت و آمدهای مدیریتی تاثیر داشته باشد. حذف از آسیا هم دلیلی دیگر است و همه تاثیرگذارند. به هر صورت اما ساپینتو توانست ۸ هفته تیم را در شرایط آرمانی حفظ کند. اگر نمایش مقابل مس رفسنجان را در دیگر دیدارها می‌دیدیم استقلال با اختلاف صدر جدول قرار می‌گرفت. در کل اما به نظرم خود ساپینتو بهتر تشخیص می‌دهد دلیل افت چه بوده است.

پیشکسوت استقلال در خصوص شانس موفقیت استقلال در جام حذفی گفت: استقلال در جام حذفی شانس قهرمانی دارد و اگر در فینال مقابل پرسپولیس قرار گیرد با ارائه نمایشی که در  ۲ بازی اخیر در لیگ دیدیم، می‌تواند  در جام حذفی موفق شود. ساپینتو امسال تیمی هجومی ساخته و اصلا دفاعی کار نمی‌کند. ۷۰ درصد یا ۸۰ درصد از نمایش استقلال مقابل مس رفنجان در هر بازی دیگر باعث موفقیت آبی‌ها می‌شود.

رشیدی درباره انتقادات از سیدحسین حسینی اظهار داشت: در همان ۸ هفته که استقلال موفق شد حسینی نقش بسیار زیادی داشت اما در این ۳ هفته اندکی افت در او دیدم. خودم مربی او بودم و روی او حساس هستم. قبول دارم از نظر فیزیکی و یا روحی در این هفته‌ها افت کرده. دروازه‌بان ذخیره استقلال هم‌سطح او نیست و به طور کلی در ایران رقابت بین دو دروازه‌بان هم سطح رایج نیست.

وی ادامه داد: رقابت بین دو دروازه‌بان باید سالم باشد. من و حجازی خودمان سال‌ها در تیم ملی و استقلال دوست بودیم. به نظرم وقتی مادیات وارد فوتبال شد رفاقت و یکرنگی از بین رفت. چندین سال مربیگری کرده‌ام و می دانم که اختلافات بین دو دروازه‌بان هم‌سطح وجود دارد.

پیشکسوت استقلال در پایان درباره ادامه همکاری استقلال با ساپینتو گفت: به نظرم ساپینتو تا این لحظه خوب کار کرده. خودم موافق ادامه همکاری با او هستم. او تیمی هجومی ساخته و باید با او ادامه داد. درست مثل استراماچونی که عالی بود اما نتوانست همکاری‌اش را ادامه دهد. هواداران هم راضی هستند و بهتر است بماند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا