ورزش

آمریکا بیش از ۱۲۰ نهاد و شخص را به بهانه ارتباط با روسیه تحریم کرد

در ادامه فشار به مسکو؛

آمریکا در ادامه فشار به مسکو به دلیل جنگ اوکراین، تحریم‌های جدیدی را علیه ده‌ها فرد و نهاد از جمله یک شرکت نظامی خصوصی، یک شرکت مستقر در چین و نهاد‌های مرتبط با شرکت دولتی روس اتم به بهانه ارتباط با روسیه وضع کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در بیانیه‌ای گفت: تحریم‌های اعمال‌شده توسط وزارت خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا، بر بیش از ۱۲۰ نهاد و شخص در بیش از ۲۰ کشور جهان، از جمله تسهیل‌کننده‌های فرار از تحریم‌های آمریکا اعمال می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در بیانیه‌ جداگانه ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه تسهیلگران مالی روسیه در سراسر جهان از جمله ترکیه، امارات و چین و افراد و شرکت‌ها وضع کرده است.

در این بیانیه آمده است: آمریکا به اقدامات خود علیه روسیه و کسانی که از جنگ این کشور در اوکراین حمایت می کنند و تحمیل عواقب شدید بر بازیگران حامی روسیه در کشورهای ثالث ادامه خواهد داد.

در میان افرادی که روز چهارشنبه هدف قرار گرفتند، شرکت نظامی خصوصی پاتریوت قرار دارد که به گفته وزارت امور خارجه آمریکا با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و گروه نظامی واگنر در ارتباط است.

همچنین شرکت فناوری هوافضای “هد HEAD” چین که در زمینه تصاویر ماهواره‌ای فعالیت می کند، تحریم شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد این شرکت چینی تصاویر ماهواره‌ای از مناطق مختلف اوکراین را در اختیار نهادهای وابسته به واگنر و یوگنی پریگوژین فرمانده این گروه قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین شرکت کینگ پای تکنولوژی اچ کی مستقر در چین را روز چهارشنبه تحریم کرد. به گفته این وزارت خانه، این شرکت با چندین نهاد نظامی-صنعتی روسیه در ارتباط است.

وزارت امور خارجه آمریکا گفت که پنج نهاد و یک فرد که با شرکت دولتی هسته‌ای روس اتم در ارتباط هستند نیز تحریم شده اند. وزارت خارجه آمریکا این شرکت روسی را به استفاده از صادرات انرژی برای اعمال فشار سیاسی و اقتصادی بر مشتریان خود متهم کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن همچنین تحریم هایی را علیه شرکت یو اس ام هولدینگز متعلق به علیشیر عثمانوف تاجر میلیاردر روس، همراه با نهادهای وابسته به آن اعمال کرده است.

انتهای پیام/

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا