حوادث

آسایش و آرامش مهمترین حق شهروندان با هر گرایش و مرام است

فرمانده پلیس کشور با تاکید بر اینکه قول می دهم آسایش خود را فدای آرامش شهروندانی که هموطنان مسیحی یا هم نوعان خود هستند، کنم، گفت: آسایش و آرامش مهمترین حق هر شهروند به هر نحوی است.

به گزارش سی وی نت، سردار احمدرضا رادان امروز در مراسم معارفه فرماندهی انتظامی کشور در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل گفت: از مقام معظم رهبری که مومن واقعی آنهاست واقعا سپاسگزارم. سرباز خود را شایسته تحمل بار فرمان فرجه دیدند و از خداوند متعال توفیق و سربلندی اینجانب را در این امتحان سخت با خضوع خواستارم.

وی ادامه داد: همه می دانیم که فرجا چه سازمان بزرگی است و چه مسئولیت سنگینی بر دوش دارد. تامین امنیت و آسایش عمومی در این سرزمین پهناور، با وجود کمبود و نیازهای اولیه، کار عاقلانه ای نیست. من از صمیم قلب از تک تک کارکنان متعهد و پرسنل زحمتکشی که این کار را به بهترین نحو تاکنون انجام داده اند تشکر و قدردانی می کنم. به ویژه خطاب به فرماندهان و امیرانی که این کشتی را در دریاهای متلاطم سال های گذشته هدایت کردند، می گویم. از جمله برادر گرانقدر و عزیزم سرتیپ پاسدار حسین اشتری.

وی تاکید کرد: اکنون که ولی امر ادامه این راه سخت را به من سپرده است، فرمان او را امانتی مقدس و مردمی و به سنگینی کوه می گیرم، اما تمام تلاش خود را برای اجرای آن خواهیم کرد. نوشته های او را همیشه در ذهن خواهم داشت. شاید فیض روح القدس به دیگران کمک کند تا آنچه را که مسیح انجام داد و انجام می دهد انجام دهند.

رادان افزود: من با معظم له و آحاد ملت خوبمان عهد می بندم که هر چه در توان دارم انجام دهم و با راهنمایی ها و حمایت ها و دعای ایشان حمایت همه جانبه ستاد کل را انجام دهم. مسئولین، جامعه مسلمین، قضات، نهادها و سایر سازمان ها و به ویژه با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر کارکنان، کارگران و نسل مردم فراجا که هر روز بر گسترش و بهینه سازی خدمات پلیس به مردم می افزاییم. من قول می دهم که آسایش خود را فدای آسایش شهروندانی کنم که مانند پدرانی به پای ما، چه همنوعانم مسیحی و چه هم نوعان من؛ و در هر صورت شایسته احترام و عدالت هستند.

وی ادامه داد: امام راحل البته ملت رشید ایران در تاریخ کم نظیر است و ولی نعمتان زمامداران و رهبران ما نامیده می شوند. ما معتقدیم هیچکس بیرون از چتر حمایت و خدمات فرجا نیست. آسایش و آرامش مهمترین حقوق همه شهروندان با هر دین و اعتقادی است و ما خود را مسئول تامین و پاسداری از این حق خدادادی می دانیم. تصویر رحمت فرجه در همه جا و هر ایرانی پراکنده است و دست اقتدار او مدافع حقوق ملتی است که شایسته هر گونه فداکاری است. حرکت سریع و علمی به سوی دستیابی به «اقتدار و پلیس حرفه ای؛ امین و مردمی» سرلوحه آرزوی من و همکارانم در طول این کار است. ما برای این جهاد مقدس برنامه و نیاز روشنی داریم.

سردار فرجا در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: خدمت رسانی 24 ساعته به همه شهروندان، سرعت و کیفیت بالای کار نیروی انتظامی، طراحی سیستم و اجرای اخلاق حرفه ای و احترام به مشتریان، رعایت حریم خصوصی و استانداردهای ملی ادامه دارد. ارتباط با هدف و افکار عمومی، تکیه بر افراد متخصص و فهیم، استفاده از ابزار هنر و رسانه های پیشرفته، رعایت موارد مهم و فوری در اطلاع رسانی و خدمات، و تصمیم گیری قاطع در زمینه ناامنی عمومی و جرایم کوچک و جنایات بزرگ، گشایش فضای چیزهای جدید، چیزهای جدید. و قاطعیت، گفتن و انتقاد و پاسخ صادقانه، اصلاح سازمان، بهره مندی از اکتشافات نوین دانش و فناوری، اعتماد به سرمایه انسانی و توان داخلی، با تکیه بر تجارب پیشکسوتان و استفاده از توان جوانان و بانوان تثبیت شد. نظام استخدامی مبتنی بر شایستگی و شایستگی، دولت سازمان آموزش، به منظور ارتقای سطح زندگی و منزلت کارکنان فداکار و خانواده‌های آنان، افزایش تخصص و مهارت‌های ویژه، تقویت فرهنگ سازمانی و وحدت، همکاری و تنوع. در جامعه و جامعه مدنی و شرکت و در نهایت تلاش برای رشد استراتژیک همزمان با عملکرد فعلی برنامه.

وی افزود: خوشبختانه مبنای چندین ساله کار نیروی انتظامی در سطوح و ستادهای مختلف و بالا و پایین در موقعیت های مختلف جغرافیایی، ملی و فراملی و به ویژه زمان تدوین اخیر مرکز مطالعات راهبردی فرجا بوده است. سند بالادستی و همچنین آینده سازمان و مشارکت انواع متخصصین که مورد تایید و پذیرش ستاد کل نیروهای مسلح به همراه مرکز شهرستان فرجه فعال می باشد. آنهایی که تلاش می کنند و توانایی دارند، امیدوارند که به یاری و لطف خداوند، روزی پر از امید و موفقیت را در انتظار ما باشیم.

وی ادامه داد: با قلبی سرشار از توکل و اطمینان و تواضع اما عزمی راسخ به اقتباس از سرور مجاهدان و پیشکسوتان شجاع، امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) می گویم. «خدایا تو می دانی که آنچه کرده ایم، انجام خواهیم داد». ما آن را نه به خاطر قدرت طلبی و نه به خاطر زیاده روی در ثروت دنیا، بلکه برای بازگرداندن ارزش های دین شما در آن می دهیم. و چیزهای خوب را آشکار کنید و در تمام سرزمین های خود تغییراتی ایجاد کنید تا بندگان شما آسیب ببینند و نجات پیدا کنند.

وی در پایان تاکید کرد: در این راه سخت یاور و یاور ما و همکاران و دوستانمان باشید و به احترام دوستان شهیدمان به ویژه جان باختگان در راه ایمان فرجه، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم. عملیات کربلای پنج که در چنین روزهایی به مقصد می رسند، ما را در انجام کار موفق می کنند و در نهایت در میانه زندگی روزمره به ما نوعی شهادت می دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا